КОНКУРС СЕКТОРАЛЬНОЇ ПІДТРИМКИ ЄС: ФАХІВЦІВ З ОТГ ТРЬОХ ОБЛАСТЕЙ НАВЧАЛИ ГОТУВАТИ ПРОЄКТНІ ЗАЯВКИ

Якими є особливості заповнення логіко-структурної матриці та її зв’язок з розділами проєктної заявки для проєктів регіонального розвитку? Відповідь на це питання можна було почути під час онлайн-тренінгу для фахівців, які займаються підготовкою проєктів у громадах з ОТГ Сумської, Полтавської, Черкаської областей

«Ми допомагаємо громадам навчитися якісно готувати проєктні заявки, адже це справді вагомий інструмент для їх розвитку. 

В умовах обмеженості бюджету та значної конкуренції – це особливо актуально. Але наша мета – не тільки надати разову допомогу в рамках конкретного конкурсу, а й підготувати сильні проектні команди, які системно будуть використовувати ці знання на користь наших громад у майбутньому», – прокоментувала керівник Сумського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» Марина ЛОБОВА.

Під час тренінгу учасники спільно з експертом з підготовки проєктів Програми «U-LEAD з Європою» Григорієм ПЕРЕРВОЮ шукали відповіді на питання, що таке логіко-структурна матриця і чого слід починати саме з неї? Що таке дерево проблем і дерево цілей? Як логіко-структурна матриця корелюється з проєктною заявкою і на що будуть дивитися експерти? Ризики та припущення: як бути з ними? Показники успішності проєкту: що писати та як перевіряти?

«Конкурс Секторальної підтримки ЄС – це одночасно можливість та виклик для громад. Ми говоримо про можливість, тому що відкривається доступ до значних фінансових ресурсів (можна залучити до 48 млн грн.). Але маємо тут і виклик, бо є дуже серйозні вимоги до змісту і якості проєктів. Саме для того, щоб помогти ОТГ робити якісні й логічно структуровані проєктні заявки, нами було організовано і проведено низку тренінгів», – зазначив Григорій Перерва.

Були розглянуті питання вимог до логіко-структурної матриці в контексті підготовки проєктів, що можуть фінансуватися за рахунок коштів бюджетної секторальної підтримки Європейського Союзу; питання визначення кореляцій між загальним текстом проєктної заявки та логіко-структурною матрицею; підходи до відображення і управління ризиками проєкту; особливості вибору індикаторів та джерел і засобів перевірки; приклади заповнення логіко-структурної матриці на попередній конкурс Секторальної підтримки ЄС.

Як подати проєкт? Відповідь можна знайти тут https://cutt.ly/of4U2Kh

Презентацію проєкту дивіться ТУТ.

За матеріалами Сумського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою