ПЕРША В ОБЛАСТІ ЗА НАДХОДЖЕННЯМИ ДО БЮДЖЕТУ: ВЕРХНЬОСИРОВАТСЬКА ОТГ НА СУМЩИНІ ЗБІЛЬШИЛА СВОЇ ДОХОДИ МАЙЖЕ НА 50%

Експерт з питань муніципальних фінансів Сумського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою»  Ірина АЛЄЄВА, проаналізувавши виконання  місцевих бюджетів за 1 півріччя 2020 року, зазначила, що є гарні показники зростання надходжень доходів до загального фонду Верхньосироватської ОТГ, а саме динаміка зростання становить 49,1%

За її словами, протягом  січня – червня 2020 року надходження до загального фонду бюджету Верхньосироватської ОТГ (без урахування міжбюджетних трансфертів) склали 11,1 млн. грн, що становить 53,2% від затвердженого річного плану.

У порівнянні з аналогічним періодом 2019 року, зростання надходжень становить 3,7 млн. грн або 49,1%.

«У доходах сільського бюджету найбільшу питому вагу займають надходження від сплати податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) – 6,7 млн. грн або 59,8% від загальної суми доходів загального фонду місцевих бюджетів. У порівнянні з І півріччям 2019 року надходження податку зросли на 3,9 млн. грн, або 41,8%», – повідомила експерт.

Наступним вагомим джерелом доходів сільського бюджету є плата за землю. У структурі доходів загального фонду сільського бюджету плата за землю займає 24,6%. У звітному періоді фактично надійшло 2 млн грн у порівнянні  з І півріччям 2019 року, надходження податку зменшилися на 277,9 тис. грн у зв’язку з «податковими канікулами», введеними при карантинних обмеженнях із за коронавірусної хвороби.

Загалом до місцевого бюджету мобілізовано 1,5 млн грн єдиного податку, що на  240  тис. грн більше порівняно з відповідним періодом минулого року, і темп зростання  становить 19%.

«Цьому  сприяла робота з розширення бази оподаткування, виявлення неоподаткованих площ сільськогосподарських угідь шляхом проведення звірок з органами Держкадастру, – розповіла голова громади Алла АЛЕКСАНДРОВА. – Зокрема в частині інвентаризації земель сільськогосподарського призначення, відпрацювання площ земельних ділянок, які обліковуються за сільгосппідприємствами, та оподаткованих площ установлено, що окремими суб’єктами господарювання до бази оподаткування не включено частину площ земельних ділянок, що використовуються в господарській діяльності».

Як зазнає Ірина Алєєва, забезпечено також і додаткові надходження ПДФО від виплат за орендовані земельні частки (паї) у сумі 2 млн грн, що на 1,7 млн грн більше порівняно з відповідним показником минулого року. Також за І півріччя 2020 року до сільського бюджету надійшло податку на доходи фізичних осіб, утриманого із доходів платників податку інших ніж заробітна плата, в тому числі  із дивідендів  та сум винагороди за договорами цивільно-правового характеру у сумі 2,1 млн грн.

«Це найкращий показник серед громад Сумщини за цей звітний період», – підсумувала Ірина Алєєва.

За матеріалами Сумського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою»