МІНРЕГІОН ІНІЦІЮВАВ ПОГЛИБЛЕННЯ КОМУНІКАЦІЇ ЩОДО НОВОГО АДМІНТЕРУСТРОЮ

За ініціативи Міністерства розвитку громад та територій на порталі «Децентралізація» започатковано нову рубрику «Зміни до законодавства» (https://decentralization.gov.ua/law_discussion), у якій зібрано актуальну інформацію щодо майбутнього розподілу повноважень та ресурсів між державною владою та місцевим самоврядуванням, а також між органами місцевого самоврядування різних рівнів

Також рубрика передбачає спілкування у форматі запитання-відповіді.

Міністр розвитку громад та територій України Олексій ЧЕРНИШОВ,  коментуючи впровадження нового інструменту комунікації реформи, зазначив: «Майже щотижня я відвідую області з робочими поїздками, в рамках яких вирішується низка важливих питань з регіонального розвитку. Багато спілкуюсь з людьми і помічаю, що їм бракує інформації та розуміння щодо змін, які наразі відбуваються в країні. Оскільки у суспільстві виникає багато запитань щодо нового адмінтерустрою, першочергових заходів з його впровадженням, а також подальших кроків у реформі децентралізації, вважаю, що створення такого комунікаційного майданчика є необхідним для побудови якісного діалогу».

Також за ініціативи міністерства вже у серпні в регіонах проходять відкриті дискусії «Вектори децентралізації: про завдання та подальші кроки», які проводить заступник Міністра В’ячеслав НЕГОДА.

Під час дискусій обговорюється низка важливих питань, зокрема, щодо першочергових заходів з приведення системи районних державних адміністрацій і територіальних органів виконавчої влади у відповідність до нового районного поділу. Також обговорюються законопроєкти про місцеве самоврядування та про місцеві державні адміністрації, проєкти змін до Бюджетного кодексу України щодо фінансового забезпечення повноважень органів місцевого самоврядування та змін до Податкового законодавства, які розширять можливості нарощування надходжень до місцевих бюджетів. Серед учасників дискусій — урядовці, народні депутати, представники обласних та районних державних адміністрацій, територіальних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та їх асоціацій, експерти.

Інформація про ці дискусії також розміщується в рубриці «Зміни до законодавства».

Відкриті дискусії «Вектори децентралізації: про завдання та подальші кроки» проходять за партнерської підтримки Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO та експертів Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні».

За матеріалами сайту Мінрегіону