«НОВИЙ АДМІНТЕРУСТРІЙ УКРАЇНИ: МІФИ І РЕАЛЬНІСТЬ»

На таку тему відбувся відкритий діалог урядовців та експертів з місцевим самоврядуванням та громадськістю у форматі онлайн-конференції 

За словами заступника Міністра розвитку громад та територій В’ячеслава НЕГОДИ, яким би оптимальним чи не оптимальним були конфігурації нових районів – це точно крок вперед. На руїнах того поділу, який є зараз, неможливо побудувати модерну державу.

«Фактично, адміністративна реформа в Україні уже відбулася. Центральні органи виконавчої влади вже декілька років скорочують кількість своїх територіальних підрозділів і вони вже не корелюються з районним поділом. І з цим повна плутанина. Тому новий районний поділ з функціями координації державних органів влади на місцях потрібен. Це не має бути предметом дискусії», – вважає радник Міністра розвитку громад та територій Іван ЛУКЕРЯ.

У свою чергу народна депутатка України Лариса БІЛОЗІР розвінчала міф про те, що нові райони – це віддалення послуг від людей. «Усі послуги будуть надаватися в громадах. Ми готуємо вже до другого читання законопроект №2679, який передбачає, що у кожній громаді буде створений центр надання адміністративних послуг. Важливо, що через ці ЦНАП свої послуги зможуть і територіальні підрозділи центральних органів виконавчої влади. Тому їхати за якоюсь послугою у районний центр більше буде непотрібно», – сказала вона.

«Зараз звучать пропозиції, що спочатку треба було б визначитися, як функціонуватимуть усі галузі – освіта, медицина, соціальна сфера і так далі, - а потім вже переходити до реформи адмінтерустрою на субрегіональному рівні. Теоретично це звучить правильно. Але реалізувати на практиці - неможливо. Ніхто не хоче серйозно розглядати перспективи розвитку тих чи інших галузей в умовах нового адмінтерустрою до тих пір, поки новий устрій не стане реальністю. Це підтверджує мій досвід спілкування з представниками міністерств, які мали б вже принаймні розробити якісь концепції майбутніх змін. Здається, вони цього не роблять, бо просто не вірять у те, що нові райони таки будуть. І небезпідставно. За свою історію влада в Україні давала багато приводів сумніватися в тому, що здатна скрупульозно виконувати ухвалені плани. Тому цього тижня треба обов’язково приймати постанову про нові райони і починати організовувати в них органи виконавчої влади», – сказав голова правління Центру політико-правових реформ Ігор КОЛІУШКО.

Також представники уряду, парламенту та експерти відповідали на такі запитання учасників дискусії: Наскільки важливим район буде для людей? Чому інколи позиції громад про утворення районів не враховували? Що буде зі спільним майном громад у нових районах? Добре це чи погано, якщо ваше місто стало\залишилось центром району? та інші.

Більше – у відео:

https://www.youtube.com/watch?v=ck__Me2BASA&feature=emb_logo

За матеріалами сайту децентралізації влади: https://decentralization.gov.ua/news/12617