ОДНА ІЗ ГРОМАД СУМЩИНИ ЛІДИРУЄ У РЕЙТИНГУ ТРИСТА КРАЩИХ МАЛИХ ТА СЕРЕДНІХ ГРОМАД УКРАЇНИ

Фонд «Регіональний центр економічних досліджень та підтримки бізнесу» представляє 300 кращих малих та середніх громад України (до 150 тис. мешканців) станом на 1 січня 2021 року відповідно до «Всеукраїнського рейтингу інституційної спроможності та сталого розвитку громад»

Згідно з рейтингом, Тростянецька ТГ визнана найкращою.

 

ТЕРИТОРІАЛЬНІ ГРОМАДИ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ СТВОРЮЮТЬ ЦЕНТРИ КУЛЬТУРНИХ ПОСЛУГ

Один з таких Центр культурних послуг створюється, зокрема,  на базі районного Будинку культури, який перейшов у комунальну власність Тростянецької громади. Про це повідомила начальник відділу культури, туризму, молоді та спорту Тростянецької міської ради Ольга АНДОЛЕНКО

Важливо, що штат працівників не скорочується. Змінюється структура цього культурного закладу: у його підпорядкуванні будуть усі клубні заклади Тростянецької громади.

190 ТИСЯЧ ГЕКТАРІВ ЗЕМЕЛЬ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ПРИЗНАЧЕННЯ ПЕРЕДАНО У ВЛАСНІСТЬ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Про це голова облдержадміністрації Василь ХОМА розповів журналістам телеканалу СТС

«Земельна реформа, запровадження ринку землі – це відкритість і прозорість. Ринок землі формується тоді, коли є вільний обіг земель, – говорив очільник облдержадміністрації. – І сьогодні земельна реформа, перш за все, потрібна територіальним громадам, які надалі самостійно розпоряджатимуться отриманими землями, що підвищить ефективність їх використання».

ПОНАД 100 ФАХІВЦІВ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД СУМЩИНИ ВЧИЛИСЯ СКЛАДАТИ ПАСПОРТИ БЮДЖЕТНИХ ПРОГРАМ

Представники фінансових органів та головних розпорядників бюджетних коштів 35 територіальних громад Сумської області взяли участь у семінарі «Складання паспортів бюджетних програм місцевих бюджетів та звітів про їх виконання», що був організований Сумським регіональним офісом Програми «U-LEAD з Європою»

Як повідомила керівник Сумського регіонального офісу Марина ЛОБОВА, тема семінару є специфічною. Вона стосується представників економічних, бухгалтерських та фінансових служб територіальних громад. 

УРЯД ПІДТРИМАВ ЗАКОНОПРОЕКТ, ЯКИЙ ВСТАНОВЛЮЄ ЧІТКІ ПРАВИЛА АДМІНТЕРУСТРОЮ УКРАЇНИ

Наразі в Україні завдяки децентралізації сформовано новий сучасний адмінтерустрій. Однак реалізація реформи місцевого самоврядування ще потребує подальшого системного удосконалення законодавчої бази. Адже питання, пов’язані із змінами меж або присвоюванням статусу певного населеного пункту, досі регулюються актом 40-річної давнини

Уряд на засіданні 27 січня схвалив, розроблений Мінрегіоном, законопроект «Про порядок вирішення питань адміністративно-територіального устрою України», який враховує чинні норми Конституції України та має вирішити існуючі проблемні питання у сфері адмінтерустрою.

УСІ 57 ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД СУМЩИНИ СТВОРИЛИ ФІНАНСОВІ ОРГАНИ

Про це стало відомо за інформацією Державної казначейської служби України

«Усі 57 тергромад Сумщини створили фінансові органи. Нам приємно, що ми також долучилися до цього процесу, адже майже щодня наша команда консультувала фахівців тергромад щодо створення фінансових органів, їх структури та функцій», – розповіла керівниця Сумського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» Марина ЛОБОВА.

СУМСЬКА ОБЛАСТЬ МАЄ ВИСОКИЙ ПОКАЗНИК ПЕРЕДАЧІ ОБ’ЄКТІВ СПІЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ РАЙОНУ ТЕРИТОРІАЛЬНИМ ГРОМАДАМ – 99%

Голова облдержадміністрації Василь ХОМА повідомив, що за інформацією Мінрегіону, який відстежує процес передачі майна з районного рівня у комунальну власність територіальних громад, Сумська область серед областей України, що мають високі показники передачі об’єктів спільної власності району територіальним громадам

Високі показники передачі об’єктів спільної власності громадам - у Сумській (99%), Тернопільській (99%), Івано-Франківській  (99%), Харківській (98%), Хмельницькій (98%), Дніпропетровській (98%) та Чернівецькій (97%) областях.

У СУМСЬКІЙ ОБЛАСТІ БОЧЕЧКІВСЬКА ГРОМАДА ПЛАНУЄ СТВОРИТИ ЦЕНТР НАДАННЯ СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ І КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД З БЛАГОУСТРОЮ

Зазначену тему обговорювали фахівці територіальної громади з командою Сумського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою»

За інформацією громади, наразі на території Бочечківської сільської ради надання соціальних послуг забезпечує Територіальний центр соціального обслуговування населення. Але враховуючи потреби мешканців в соціальних послугах, керівництво тергромади вивчає алгоритм реорганізації цього закладу в Центр надання соціальних послуг. 

ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ: НА СУМЩИНІ ТРИВАЄ ПРОЦЕС ПЕРЕДАЧІ ДЕРЖАВНИХ ЗЕМЕЛЬ В КОМУНАЛЬНУ ВЛАСНІСТЬ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД

Голова облдержадміністрації Василь ХОМА провів нараду з виконуючим обов’язки начальника Головного управління Держгеокадастру в Сумській області Тарасом ГАРАЩЕНКОМ, профільним заступником Віталієм МАКСИМЕНКОМ та директором обласного Департаменту агропромислового розвитку Олександром МАСЛАКОМ щодо стану проходження земельної реформи в області

«Одне з пріоритетних завдань, яке ставить Президент України, – передача земель сільськогосподарського призначення громадам. Таким чином новосформовані територіальні громади отримають ще один ресурс для своєї діяльності – землю. Це і розвиток, і економіка, і наповнення місцевих бюджетів і, відповідно, благополуччя жителів», – зазначив Василь Хома.