ОПАЛЮВАЛЬНИЙ СЕЗОН В СУМСКІЙ ОБЛАСТІ ПРОХОДИТЬ У СТАЛОМУ РЕЖИМІ

Стан проходження опалювального сезону 2020-2021 років проаналізували сьогодні під час обласного оперативного штабу з керівниками структурних підрозділів облдержадміністрації, головами райдержадміністрацій, територіальних громад та представниками надавачів комунальних послуг, який провів заступник голови облдержадміністрації Сергій ПАХОЛЬЧУК

Директор обласного Департаменту житлово-комунального господарства та енергоефективності Сергій ЛУГОВИЙ доповів про основні параметри проходження опалювального сезону, який своєчасно розпочато у населених пунктах Сумщині відповідно до погодних умову жовтні минулого року.

За його словами, об’єкти житлового, теплового, водопровідно-каналізаційного господарств та заклади бюджетної сфери області працюють у штатному режимі. Тривалі припинення надання житлово-комунальних послуг відсутні. Позаштатні ситуації оперативно ліквідуються силами аварійних бригад, які працюють на підприємствах галузі у цілодобовому режимі. Протягом опалювального сезону для підвищення надійності зовнішніх та внутрішньобудинкових інженерних систем проводиться системна робота щодо їх обстеження та визначення ступені надійності технічного стану.

Під час оперативного штабу також були обговорені питання щодо оплати за спожиті енергоресурси (природний газ, теплова та електрична енергія). Наразі, рівень оплати за житлово-комунальні послуги становить 110,3%, зокрема, населення – 112,4%, місцевий бюджет – 94,6%, державний бюджет – 117,2%, пільги – 103,5%, субсидії – 123,1%, інші споживачі – 117,3%.

Але збільшення з 1 січня 2021 вартості природного газу та електроенергії призвело до збільшення тарифів на житлово-комунальні послуги, зокрема на централізоване тепло-, водопостачання, для населення та об’єктів соціально важливої сфери, що призведе до різкого зростання заборгованості за спожиті енергоресурси перед підприємствами галузі. Як наслідок це в свою чергу може призвести до зростання заборгованості перед постачальниками природного газу та електроенергії.

Заступник голови облдержадміністрації наголосив усім учасникам оперативного штабу на необхідності плідної співпраці з метою вжиття органами місцевого самоврядування заходів щодо зменшення частки ветхих та аварійних мереж, що забезпечить зменшення у тарифах складових з втрат теплової енергії. Разом з тим, було наголошено на потребі зосередженні зусиль у напрямку підготовки галузі в цілому для забезпечення своєчасного початку та проходження опалювального сезону 2021-2022 років.