ЛЮДЯМ ПОТРІБНО РОЗ’ЯСНЮВАТИ СИТУАЦІЮ З ТАРИФАМИ, ЩО СКЛАЛАСЯ, – ВАСИЛЬ ХОМА

На цьому наголосив голова облдержадміністрації під час засідання правління Громадської ради при облдержадміністрації

«Приводом для нашої сьогоднішньої зустрічі стала непроста ситуація навколо тарифів на комунальні послуги. Проблема виникла не сьогодні, а ще 30 років тому, коли замість встановлення прозорого ринку газу, ми мали державне регулювання тарифів, – розповів Василь Хома. – Наразі держава вже не може дотувати різницю між ринковою ціною на газ чи електроенергію і вартістю тарифів для населення. Я розумію невдоволення людей цінами на комунальні послуги, але ми мали б колись прийти до прозорого ринку, який існує в усіх країнах Європи».

Голова облдержадміністрації зазначив, що недостатня поінформованість громадян щодо ситуації з тарифами – це поле для маніпуляцій окремими політиками для підвищення власних рейтингів.

«Жителям Сумщини треба роз’яснювати, що Президент України Володимир ЗЕЛЕНСЬКИЙ та Кабмін пішли на безпрецедентний крок – встановили граничну ціну на газ 6,99 грн., щоб підтримати людей. Але встановлення граничної ціни зовсім не означає повернення до державного регулювання, – наголосив Василь Хома. – Сьогодні держава має встановити прозорі правила на ринку постачання газу та електроенергії, щоб споживачі мали можливість обирати постачальника. А конкуренція між постачальниками невдовзі призведе до зниження тарифів».

Також, за словами голови облдержадміністрації, жителям Сумщини треба говорити і про те, що роками газові та електромережі не ремонтувались. І якщо цього не робити сьогодні, то з часом споживачі не зможуть через зношеність мереж отримувати комунальні послуги.

«Давайте спільно комунікувати з громадськістю у цьому питанні, – закликав Василь Хома. – Ми маємо виходити до населення і пояснювати, чому в Україні склалася така ситуація з тарифами. Розповідати також необхідно про те, що люди мають змогу змінити постачальника газу, яких на Сумщині більше 50 компаній. Крім того, органи місцевого самоврядування мають контролювати, куди йдуть кошти, призначені для модернізації та заміни мереж. Також ми повинні говорити і про те, що держава передбачила механізми захисту домогосподарств, які не мають змоги оплатити комунальні послуги, – це, зокрема, монетизована субсидія. Якщо влада разом  лідерами громадської думки пояснюватиме людям усе, про що ми з вами  сьогодні говорили, я впевнений, зможемо протидіяти маніпуляціям, які зараз використовують окремі політичні сили».