ВАСИЛЬ ХОМА: ЛЮДИ МАЮТЬ ЗНАТИ, ЩО ВОНИ САМІ МОЖУТЬ ОБИРАТИ ПОСТАЧАЛЬНИКІВ КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ ТА КОНТРОЛЮВАТИ ЯКІСТЬ ПОСЛУГ

Під час наради з головами об’єднаних громад Сумського району голова Сумської облдержадміністрації Василь ХОМА наголосив, що місцева влада має роз’яснювати своїм жителям інформацію щодо підвищення тарифів на енергоносії

Василь Хома оголосив, що зношеність електричних та газових мереж в Сумській області складає 80%. Якщо їх  не ремонтувати, то матимемо непоправні наслідки для самих же громадян: усі ми залишимося в холоді й без світла. По всій країні склалася така ситуація, що держава з бюджету виплачує кошти постачальникам на оновлення цих мереж, а проблема не вирішується.

«Єдиний вихід, який я бачу в цій ситуації, – говорить Василь Хома, –  закладення інвестиційної складової в тариф, контроль з боку керівництва громад за виконанням постачальниками умов інвестиційних програм та вільний вибір людьми компаній, які надаватимуть їм комунальні послуги».

Керівництво «Сумиобленерго» доповіло голові облдержадміністрації, що в минулому році вони заклали 105 млн гривень на інвестиційну програму. «Що робилося за ці кошти, скільки кілометрів мереж було замінено – відповіді на ці запитання має знати кожен голова ОТГ і пояснювати людям, – сказав Василь Хома. –  Те ж саме стосується і газу. Споживачі, у свою чергу, мають дивитися, чи підписувати з цими постачальниками послуг договори на наступний рік чи ні. І якщо щось не влаштовує – переходити  до інших постачальників».

Голова облдержадміністрації поінформував, що деякі керівники місцевих громад хочуть забрати газові мережі й самостійно їх обслуговувати.

«Це дешевий піар, адже така робота є дуже затратною, – вважає Василь Хома. – Ці мережі має обслуговувати спеціальна техніка та фахівці відповідної кваліфікації. А для цього в громадах необхідно створювати спеціальні структурні підрозділи чи підприємства. До того ж, обслуговування невеликої кількості  мереж буде більш дороговартісним, ніж є сьогодні. Тож за таких умов тарифи для населення зростуть ще більше».

Також голова облдержадміністрації наголосив, що голови громад повинні роз’яснювати людям, що домогосподарства, які не мають змоги оплатити комунальні тарифи, мають право на отримання субсидій, оформити які можна протягом 10 – 20 днів.