ДЕРЖАВА ПІДТРИМУЄ БДЖОЛЯРІВ

Бджільництво Сумщини є невід’ємною складовою агропромислового комплексу області. Станом на 1 січня 2020 року в усіх категоріях господарств області нараховується 123,2 тис. бджолиних сімей, з яких 122,1 тис., або 99%, утримується в господарствах населення

За 2019 рік всіма категоріями господарств області вироблено 3907 тонн меду, що складає у розрахунку на 1 бджолину сім’ю по 31,8 кг. Крім того, щорічно виробляється більше 48,6 тонн воску.

За участю заступника голови Сумської обласної державної адміністрації Віталія Максименка відбувся онлайн семінар щодо виплати бюджетної дотації за наявні бджолосім’ї.

Участь у заході взяли: представники Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації, Головного управління Держпродспоживслужби у Сумській області, Сумського міжрайонного об'єднання бджолярів, районних державних адміністрацій, об’єднаних територіальних громад.

У вступному слові заступник голови Сумської обласної державної адміністрації наголосив, що метою даного заходу є обговорення найактуальніших питань підготовки та організації роботи щодо отримання фізичними особами державної дотації на бджолосім’ї.

Провідний спеціаліст відділу організації виробництва та маркетингу агропродукції Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації Наталія Кулак розповіла про надання державної фінансової підтримки на розвиток бджолярства.

Про реєстрацію потужностей в державному реєстрі операторів ринку та умови оформлення ветеринарно-санітарного паспорта пасіки інформував начальник управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби у Сумській області Віктор Науменко.

Фізична особа – підприємець Леонід Єгошин акцентував увагу присутніх на компенсації витрат за придбання суб’єктами господарювання племінних (генетичних) ресурсів (бджолопакети, племінні матки).

Під час проведення заходу обговорили питання щодо процедури отримання рішення про державну реєстрацію потужності, організації роботи з обліку пасік та прийняття документів сільськими, селищними, міськими радами або об’єднаними територіальними громадами.

За результатами проведеного онлайн семінару заступник голови Сумської обласної державної адміністрації Віталій Максименко доручив максимально сприяти участі всіх зацікавлених фізичних осіб та господарюючих суб’єктів в отриманні державної дотації на бджолосім’ї.