ЗЕМЕЛЬНА РЕФОРМА В ДІЇ: ЯКІ НОВІ МОЖЛИВОСТІ ВІДКРИВАЮТЬСЯ ДЛЯ АГРАРНОГО СЕКТОРУ СУМЩИНИ

Директор обласного Департаменту агропромислового розвитку Олександр МАСЛАК під час брифінгу розповів про позитивні зміни для суб’єктів господарювання Сумщини, що зявляться у наслідок реалізації земельної реформи. Наразі в області працює понад 690 фермерських господарств, які можуть стати власниками земель, де вони працюють 

За словами Олександра Маслака, прийняття Закону України «Про ринок землі» та інших відповідних законів надасть змогу врегулювати, насамперед, повноцінну реалізацію права приватної власності та інших прав на земельні ділянки сільськогосподарського призначення усіма суб’єктами земельних відносин.

Перш за все говориться про те, що кожен власник земель сільськогосподарського призначення матиме право придбати земельний наділ. Громадяни України також матимуть можливість придбати окремі земельні ділянки. Розмір земельних ділянок, що можуть бути придбані у власність, становить не більше 100 га на одну особу.

«Закон передбачає зміну самого ставлення до землі сільськогосподарського призначення. Наразі спостерігається тенденція, що більшість таких земель знаходиться у користуванні тих, хто не є власником цих земель, – говорив Олександр Маслак. – Після запровадження законодавчих змін очікується що ті, хто працює на землі, стануть її власниками, які, насамперед, сприятимуть родючості земель, дотримуватимуться сівозмін і вирощування тих культур, що не виснажують землю».

Також набуття у власність земельних ділянок сільськогосподарського призначення буде стимулювати залучення інвестицій. Наразі використання таких земель в Сумській області відбувається на підставі короткотермінових договорів, що в свою чергу не мотивує сільськогосподарські підприємства до того, щоб вони дійсно вкладали кошти у засоби виробництва, інфраструктуру та на новому рівні вели сільськогосподарську діяльність. 

Частина фермерських господарств, які працюють на Сумщині, та мають землі у постійному користуванні, матимуть змогу стати повноцінними власника цих земель шляхом їх придбання.

Наразі на Сумщині працює понад 690 фермерських господарств, які обробляють понад 130 га сільськогосподарських угідь. Завдяки земельній реформі вони отримають гарантії та захищені права власності, будуть повноцінними власниками та розпорядниками земель, зможуть передавати її у спадщину.

«Це те підґрунтя, яке на сьогодні буде формувати фермерів як окремий сегмент аграрного сектору нашої області, кінцевий продукт якого знайде своїх споживачів на локальному ринку», – зазначив директор обласного Департаменту агропромислового розвитку.

Відео: https://www.facebook.com/1438029333168005/videos/1114323329011494/