НА СУМЩИНІ ВІДБУВСЯ «HEMP FEST»: У ЗВ’ЯЗКУ З СOVID-19 ФЕСТИВАЛЬ ТРАНСФОРМУВАВСЯ У НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР З РОЗВИТКУ КОНОПЛЯРСТВА

За словами заступника голови Сумської облдержадміністрації Віталія МАКСИМЕНКА, «Hemp Fest» проводиться в с. Сад Сумського району з метою популяризації виробів з конопель – культури, яка може задовольнити потреби людей в їжі, одязі, будівельних матеріалах, ліках тощо. Для Сумщини проведений захід сприятиме активному розвитку галузі та пропагуванню здорового способу життя

Смаколики, посуд, одяг, картини і навіть конопляний протеїн! А ще конопляні тістечка, шоколад, глазур − усе безпечне, вітамінізоване, навіть, можна куштувати дітям. І все це могли побачити і дещо скуштувати учасники семінару.

Директор Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН України Віктор КАБАНЕЦЬ ознайомив гостей з розвитком галузі в області разом із Віталієм Максименком відвідав насінницькі посіви.

«Сумщина відроджує вітчизняні традиції вирощування конопель. Підтвердженням цього є десятки гектарів насінницьких посівів не наркотичних конопель в Інституті сільського господарства Північного Сходу (с. Сад, Сумський район) та Інституті луб’яних культур (м. Глухів) НААН України. Провідне значення в розвитку коноплярства на Сумщині мають наукові установи, які є основними організаторами цього навчально-практичного семінару, − зазначив Віталій Максименко. − Цей семінар сприятиме подальшому розвитку галузі, а також стане своєрідною платформою для ділового спілкування фахівців, експертів і підприємців з різних сфер виробництва.

За його словами, одним із завдань Сумської облдержадміністрації є залучення інвестицій для створення поглибленої переробки конопель, адже це нові робочі місця та зростання надходжень до місцевих бюджетів. Такі заходи стимулюють подальший розвиток галузі, сприяють вирішенню існуючих проблем, об’єднують як органи влади, так і наукові установи та виробничі підприємства.

Під час семінару розглядалися питання щодо тенденцій розвитку коноплярства Сумщини; особливостей державної підтримки сільгоспвиробників; правових аспектів вирощування конопель посівних в Україні; селекційних здобутків українського коноплярства тощо.

Довідково. У 2018 році започатковано проведення фестивалю коноплярства «Hemp Fest», основною метою якого є відкриття нових горизонтів у розумінні цінності рослини конопель посівних, як надзвичайно важливої, стратегічної сільськогосподарської культури для людини.

У 2019 році організатори та учасники значно розширилися, і захід «Hemp Fest», що відбувся 16-18 серпня 2019 році на території Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН с. Сад Сумського району, відвідали близько 3000 осіб, у тому числі й іноземні партнери з Італії, Литви, Великобританії.

Зважаючи на ситуацію з Covid-19, у цьому році замість фестивалю коноплярства проводився навчально-практичний семінар з розвитку коноплярства. В рамках заходу проводилася демонстрація насінницьких посівів, виставка продуктів переробки конопель посівних, дегустація конопляних смаколиків, презентація будівельних матеріалів, Fashion show, конопляний лабіринт.