МИКОЛА КЛОЧКО: «УСПІШНА РЕАЛІЗАЦІЯ ЗАКОНУ ПРО ДЕКОМУНІЗАЦІЮ ОЗНАЧАТИМЕ, ЩО УКРАЇНА СТАЄ СПРАВДІ НЕЗАЛЕЖНОЮ ДЕРЖАВОЮ»

Голова облдержадміністрації наполягає на пришвидшенні реалізації Закону «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки» на місцях

«Успішна реалізація закону про декомунізацію означатиме, що Україна на рівні фундаментальних цінностей стає нарешті справді незалежною державою, яка безповоротно пориває з радянським минулим», – звернувся до голів райдержадміністрації, міських голів та депутатів обласної ради Микола КЛОЧКО.

За його словами, на демонтаж пам’ятників, зображень та інших символів тоталітаризму передбачено 6 місяців з дня набуття чинності законом. Прийняти відповідні рішення та виконати всі необхідні дії мають місцеві ради

За даними Українського інституту національної пам’яті на території Сумської області знаходиться лише пам’ятників Леніну понад 40, вулиць ім. Леніна до 170. А пам’ятників і топонімічних назв, пов’язаних з одіозними особистостями або подіями тоталітарного минулого, - близько тисячі, поінформував посадовець.

«Жителі 41 населеного пункту Сумщини мають визначитися з новою назвою свого містечка, села, селища, – наголосив керівник області. – Запрошую всіх вас активно долучитися до реалізації зазначеного Закону, сприяти проведенню громадських слухань на місцях».

«Сумщина, як і вся Україна має позбавитися комуністичних символів. На мапі не буде ніяких ленінських або кіровських селищ, вулиць Леніна. Не буде ніяких монументів комуністичним окупантам і державним терористам. Час тоталітарних режимів іде в минуле. Ми самі ще не уявляємо до кінця, які тектонічні зрушення в громадському просторі, освіті, культурі і взагалі світосприйнятті принесе декомунізація. Проте вже найближчим часом зможемо не лише побачити ці зміни на власні очі, але і стати активними творцями нової, нерадянської, європейської України», – підсумував Микола КЛОЧКО.