ВАСИЛЬ ХОМА: СЬОГОДНІ НЕОБХІДНО ВСТАНОВЛЮВАТИ ПРОЗОРІ ПРАВИЛА НА РИНКУ ГАЗУ ТА ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ

Про це говорив голова Сумської облдержадміністрації з журналістами телеканалу «СТС», і наголосив, що сьогодні це питання національної безпеки

«Питання тарифів на житлово-комунальні послуги, питання ціни на газ, електроенергію протягом усього періоду незалежності України були гострими. Навколо них точилися баталії як серед політиків, так і серед населення. І все це відбувалося тому, що держава в ручному режимі регулювала тарифи на газ і електроенергію, – зазначив Василь Хома. – Я вважаю, що потрібно встановлювати прозорі правила на ринку газу та електроенергії. Це потрібно було зробити вже давно. І люди тільки виграють, коли ринок формуватиметься, виходячи з попиту і пропозиції».

За його словами, на ринку діють більше 50 постачальників газу. І люди мають можливість обирати постачальника, який пропонує найнижчу ціну.

Крім того, питання прозорості ринку комунальних послуг сьогодні нерозривно пов’язане ще з однією нагальною проблемою – зношеністю мереж.

«На Сумщині, як і по всій Україні, складна ситуація з газовими та електромережами Їх зношеність складає в середньому до 70% по Україні. І тому необхідно, в першу чергу, спрямовувати кошти на підтримання в робочому стані цих мереж. Цього більше 20 років ніхто не робив. Потрібно замінювати газові труби, ремонтувати газорозподільні пункти. Мережі зношені, і через два-три роки ми можемо опинитися в ситуації, коли не буде можливості постачати електрику і газ споживачам, – розповів очільник облдержадміністрації. – Крім того, через пошкодження електромереж втрати електроенергії по Україні сягають на загальну суму до 25-30 мільярдів гривень на рік. Хто за це платить? Населення, звісно».

Василь Хома назвав необхідність встановлювати прозорі правила на ринку газу та електроенергії питанням національної безпеки.

«Сьогодні настав час приймати непрості й непопулярні рішення. Але необхідно встановити прозорі правила на ринку постачання газу та електроенергії, і вперше Кабмін взяв на себе відповідальність зробити прозорим цей ринок. У той же час, розуміючи нинішні непрості умови, це і світова криза, і вимушені карантинні заходи, і зимовий час, Президент України Володимир ЗЕЛЕНСЬКИЙ та Кабінет Міністрів пішли на безпрецедентний крок – встановили граничну ціну на газ 6,99 грн для того, щоб підтримати людей», – наголосив голова облдержадміністрації.