ПЛАТА ЗА РОЗПОДІЛ ГАЗУ НЕ Є НОВИМ ПЛАТЕЖЕМ, ВОНА ЗАВЖДИ БУЛА ЗАКЛАДЕНА У КІНЦЕВІЙ ВАРТОСТІ ГАЗУ ДЛЯ СПОЖИВАЧА

На цьому наголосила під час брифінгу щодо безперебійної і безпечної доставки газу в опалювальний сезон начальниця управління зовнішніх комунікацій АТ «Сумигаз» Анастасія ШИМАРІНА

У 2020 році цю послугу виділили в окрему платіжку, тому що на європейських ринках послуги з розподілу відокремлені від послуг продажу газу. Плата за доставку газу – це плата за комплекс послуг з безпечного, безперебійного газопостачання до кожного споживача.

За словами Анастасії Шимаріної, на сьогодні в області газифіковано понад 385 тис. домоволодінь. І газорозподільна мережа представлена як комплекс з 12 тисяч газорозподільних мереж та майже 10 тисяч різного обладнання на цих мережах. Усе це потребує постійного обстеження та контролю.

«Модернізувати, ремонтувати, утримувати цю мережу – вкрай потрібно, особливо зважаючи на її зношеність, – зазначила Анастасія Шимаріна. – Для прикладу, в жовтні 2020 року фахівці «Сумигазу» провели в Сумах заміну засувки на мережі високого тиску, яка експлуатувалась з дня газифікації міста. Вона забезпечувала доставку газу з 1962 року для половини мешканців та підприємств м.Суми. Одним із масштабних проєктів минулого року є модернізація газорозподільної мережі с. Калинівка Роменського району».

Також до опалювального сезону фахівці АТ «Сумигаз» провели комплексне обстеження 10 тисяч кілометрів газових мереж та обладнання на них, модернізували понад 100 об’єктів газорозподільної системи Сумщини.

У 2021 році теж виконуватимуться роботи із заміни та ремонту мереж. Зокрема, буде виконано кільцювання газорозподільних мереж низького тиску у двох населених пунктах, передбачена реконструкція та заміна засувок, реконструкція та заміна обладнання на газорозподільних пунктах, завдяки яким регулюється тиск газу в мережі, тощо. 

«Суттєва частина плати за розподіл газу –  це і оплата праці наших співробітників. Тому що аварійно-диспетчерська служба «104» АТ «Сумигаз» працює 24 години на добу, 7 днів на тиждень. За 2020 рік аварійники АТ «Сумигаз» ліквідували 51,2 тис. витоків газу. Лише за 2 тижні цього року було ліквідовано 2 тис. витоків газу, – продовжила начальниця управління зовнішніх комунікацій АТ «Сумигаз». – Тобто оплачуючи доставку газу, ви платите не за трубу, не за мережу, а за безпеку. Ми не можемо допустити аварійних ділянок мереж. Адже це можливі вибухи і людські жертви».

Щодо структури тарифу на доставку газу, представниця АТ «Сумигаз» пояснила, що тариф на цю послугу затверджує Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг. Також державний регулятор затверджує План розвитку газорозподільної системи АТ «Сумигаз», який нерозривно пов’язаний з тарифом. Тобто, чітко прописано, де і за яку вартість буде проведено модернізацію, реконструкцію, капітальний ремонт розподільних газопроводів та обладнання на них, які кошти підуть на модернізацію обладнання тощо. План, інвестиційна програма та звіти про її виконання є в публічному доступі на сайті АТ «Сумигаз».

Відео за посиланням: https://www.facebook.com/1438029333168005/videos/451348962710229