ВОЛОДИМИР БУРЛАКА: ВСІ МІСЦЕВІ БЮДЖЕТИ МАЮТЬ БУТИ ОБОВ’ЯЗКОВО ВИКОНАНІ. РОБОТА В ЦЬОМУ НАПРЯМКУ МАЄ БУТИ СИСТЕМНОЮ ТА МАКСИМАЛЬНО СПРИЯТИ НАПОВНЕННЮ БЮДЖЕТІВ

На цьому акцентував увагу присутніх голова Тростянецької районної державної адміністрації Володимир БУРЛАКА під час доповіді начальника фінансового відділу райдержадміністрації Марини СУБОТ щодо виконання місцевих бюджетів за 9 місяців 2020 року

Відкриваючі нараду, голова райдержадміністрації відзначив, що своєчасні і в повному обсязі надходження до бюджетів усіх рівнів - це гарантія виконання всіх планових першочергових потреб територій району.

«В умовах запроваджених урядовими рішеннями карантинних обмежень та змін законодавства, що суттєво вплинуло на стан виконання місцевих бюджетів району, райдержадміністрація, податкова служба, органи місцевого самоврядування прикладають максимально зусиль для того, щоб забезпечити надходження до бюджетів в повному обсязі», - зауважив Володимир БУРЛАКА. Доповідач зазначив, що за січень-вересень 2020 року до місцевих бюджетів Тростянецького району надійшло (загальний фонд) 46029,3 тис.грн., з них власних доходів 27107,2 тис.грн. та офіційних трансфертів – 18922,1 тис.грн. Базової дотації надійшло з державного бюджету 1911,6 тис.грн. Дотації з державного бюджету на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти 1351,8 тис.грн. Освітньої та медичної субвенції надійшло з державного бюджету в сумі 7666,5 тис.грн. та 1326,3 тис.грн. відповідно. Субвенції на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку надійшло 635,3 тис.грн. Інші субвенції з місцевих бюджетів склали 6030,6 тис.грн. Рівень виконання планових показників власних доходів за 9 місяців 2020 року склав 83,9%. У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження зросли на 200,7 тис.грн., або на 0,7%. До районного бюджету надійшло власних доходів в сумі 11452,6 тис.грн., що становить 74,2% плану звітного періоду, сума недовиконання склала 3975,9 тис.грн. Причини невиконання - під час карантинних заходів скорочення чисельності працівників, зменшення фонду оплати праці та переведення працівників на 4-х денний робочий тиждень, зменшення надходжень за паї. У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження зменшилися на 72,8 тис.грн. До 11 сільських рад власних доходів надійшло 15654,7 тис.грн., або 92,7% виконання плану. Виконання планових показників забезпечили п’ять сільських рад: Білківська сільська рада на 100,1%, Криничанська сільська рада на 105,5%, Мартинівська сільська рада на 100,6%, Мащанська сільська рада на 114,1% та Семереньківська сільська рада на 100,7%. По іншим шести сільським радам виконання коливається від 68,0% до 93,4%. Основною причиною невиконання планових показників є надані державою «податкових канікул» (втрати склали 652,2 тис.грн.) та нераціональне помісячне планування дохідної частини. У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження зросли на 273,5 тис.грн., або на 1,8%. Основні бюджетоутворюючі податки власних доходів сільських бюджетів - плата за землю, акцизний податок, єдиний податок, єдиний податок з сільгосптоваровиробників.

За підсумками розгляду питання очільник району звернувся до керівників усіх територій: «Необхідно до кінця поточного бюджетного року взяти на особистий контроль питання забезпечення своєчасних розрахунків по заробітній платі та за спожиті енергоносії бюджетними установами та утриматись від прийняття рішень, що призводять до збільшення видатків місцевих бюджетів без відповідної фінансового забезпечення».