НАГОРОДА ВІД ПРЕЗИДЕНТА: ОЧІЛЬНИК ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ ВАСИЛЬ ХОМА ОСОБИСТО ПРИВІТАВ ВИДАТНОГО СПОРТСМЕНА СУМЩИНИ ВОЛОДИМИРА ГОЛУБНИЧОГО

Легендарного спортсмена нагороджено орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня

«За значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науко-технічний, культурно-освітній розвиток України, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм нагородити Орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня» Володимира Степановича Голубничого – ветерана спорту, дворазового олімпійського чемпіона, дворазового чемпіона світу зі спортивної ходьби», – йдеться в Указі Президента, який оголосив, вітаючи з нагородою, голова Сумської державної обласної адміністрації Василь Хома.

«Перевершити Ваші рекорди так нікому ще й не вдалося. Хоча багато десятиріч і намагаються. Мені особливо приємно вручити Вам, шановний Володимире Степановичу, цей орден від імені Президента України Володимира Зеленського, – додав Василь Хома. – Своїми досягненнями, подвигами Ви надихаєте молодь».

Очільник облдержадміністрації побажав Володимиру Голубничому благополуччя, здоров’я, спокою в душі та бадьорого настрою.

Додатково.

Учасник п’яти Олімпійських ігор, володар чотирьох Олімпійських медалей (дві золоті, срібна і бронзова), кавалер золотого Олімпійського ордену (1996 рік), має повний комплект медалей Чемпіонату Європи, шість разів ставав переможцем чемпіонатів СРСР, 8 разів – чемпіонатів України – це все про Володимира Голубничого. Рішенням Міжнародної федерації легкої атлетики він визнаний кращим легкоатлетом ХХ століття. Його прізвище занесене до Книги рекордів Гіннеса.

Крім перемог у великому спорті, має досягнення і в тренерській діяльності. У 1980-2003рр. – працював тренером-викладачем, інструктором-методистом у дитячо-юнацькій спортивні школі, яка носить його ім’я. Підготував три майстри спорту міжнародного класу, серед них – п’ятиразовий чемпіон і рекордсмен України, переможець матчу Україна-Великобританія (1993 рік), учасник Кубку Світу зі спортивної ходьби на 20 кілометрів Анатолій КОЗЛОВ, чотири майстра спорту та сум кандидатів у майстри спорту зі спортивної ходьби.

Уже понад 10 років у Сумах проводиться Чемпіонат України зі спортивної ходьби серед дорослих спортсменів і молоді та Всеукраїнські змагання зі спортивної ходьби, присвячені легенді спорту.