РОМАН ГРИЩЕНКО: НАША АМБІТНА МЕТА, ЩОБ СУМЩИНА СТАЛА ЦЕНТРОМ БІАТЛОНУ В УКРАЇНІ

Голова облдержадміністрації зустрівся в с. Токарі Сумського району з міжнародними експертами і обговорив питання щодо проектування та будівництва спортивного комплексу для проведення змагань міжнародного рівня

«У нас сьогодні працюють наші закордонні партнери, які проєктували найяскравіші зимові траси світового рівня. Їх запрошували проєктувати траси з біатлону уряди Китаю, Естонії, Фінляндії. Вони працювали над трасами в Буковелі. Сьогодні вони знаходяться в нас і також допомагають у проєктуванні. Сумщина має всі шанси, і територія це дозволяє, побудувати об’єкт, який не буде поступатись аналогічним у світі», – розповів Роман ГРИЩЕНКО.

Експерти International Biathlon Union з проектування біатлонних трас Убальдо ПРУКЕР та Мойца Огріс ШИМБЕРГ оглянули лижо-ролерну трасу в Токарях і надали свої рекомендації щодо розбудови спортивного комплексу.

«У вас є хороші спортсмени, навіть олімпійського рівня. І вам необхідно зробити бази для тренувань спортсменів саме в Україні, щоб не їздити їм в інші країни. У вас для цього є потенціал», – впевнений Убальдо Прукер.

Експерт подякував голові облдержадміністрації Роману Грищенку та керівництву державного підприємства «Сумщина спортивна», яке й займається розбудовою комплексу з біатлону в Токарях, за те, що вони думають не лише про сьогодення, а про майбутнє, зокрема, про  проведення в області міжнародних змагань.

«На Сумщині розвивається біатлон. Саме звідси відомі олімпійські чемпіонки сестри Семеренки. Уявляю, яких висот ви досягнете, коли матимете сучасну трасу європейського рівня», – наголосив Убальдо Прукер.

За словами Романа Грищенка, увесь комплекс з біатлону будуватимуть у кілька етапів. Спочатку за рік необхідно побудувати трасу, провести всі комунікації, в тому числі й високошвидкісний інтернет, забезпечити трасу штучним снігом. А потім будувати туристичний комплекс навколо.

«Наша амбітна мета, щоб Сумщина стала центром біатлону в Україні, – наголосив голова облдержадміністрації. – Маю надію, що вже незабаром Сумщина, як і Буковель, засяє на туристичній мапі України, а сумчани та гості області зможуть вболівати за наших біатлоністів та насолоджуватися таким видовищним видом спорту».