СУМЩИНА МАЄ СТАТИ ОДНИМ ІЗ ЦЕНТРІВ РОЗВИТКУ БІАТЛОНУ В УКРАЇНІ І ЗАВДЯКИ ПЕРЕМОГАМ НАШИХ СПОРТСМЕНІВ ЗВУЧАТИ НА СВІТОВИХ СПОРТИВНИХ АРЕНАХ

В області утворили робочу групу з розвитку біатлону на Сумщині і домовилися про відродження лижо-ролерної трасив Токарях

Перший заступник ФСТ «Динамо України» Віктор КОРЖ зазначив, що на Сумщині, як і у всій Україні, має розвиватися масовий спорт і спорт вищих досягнень.

«Ми сьогодні сконцентрувалися на розвитку матеріально-технічної бази по біатлону і визначили зусилля щодо відбудови лижо-ролерної траси, дообладнання самої Олімпійської бази в Токарях і координації цього об’єкту з Національного державного центру біатлону, який створено спільними зусиллями під прапорами Міністерства молоді і спорту», – повідомив Віктор Корж.

Президент Федерації біатлону України Володимир БРИНЗАК додав, що Україна має домовленість з Міжнародною Федерацією з біатлону про те, щоб проводити змагання з біатлону в Україні. Наша держава може проводити змагання з літніх чемпіонатів світу, Європи тощо. Ми маємо скористатися цією можливістю, а для цього необхідно підтягнути матеріальну базу. Наразі виділено кошти на будівництво на Буковелі біатлонного комплексу, який буде одним із найкращих у Європі.

«Я дуже хочу, щоб біатлон відродився, адже українські біатлоністи, чимало з яких жителі Сумщини, кращі в світі, а ми не маємо жодного комплексу для проведення змагань, – говорив Володимир Бринзак. – Ми знаємо ініціативи голови Тростянецької ОТГ Юрія БОВИ, який має амбітні плани на будівництво рівнинного спортивного комплексу. Тож Буковель разом із Тростянцем та Токарями стануть хорошою базою для проведення підготовки до міжнародних змагань».

Президент Федерації біатлону України наголосив, що спортсмени Сумщини мають тренуватися вдома, а не виїжджати в Чернігів і потім виступати саме за цю область: «Нам би хотілося, щоб ви відродили традиції, відновили лижні бази в Стецьківці, Токарях, Тростянці, інших громадах. А ми зі свого боку зробимо все можливе, щоб допомогти вам».

Підбиваючи підсумки зустрічі, голова облдержадміністрації Роман ГРИЩЕНКО зазначив, що в області створюють робочу групу, яка займатиметься розвитком біатлону в області, а фактично допомагатиме розвитку біатлону в Україні. До робочої групи входитимуть провідні спортсмени області, представники облради, а від облдержадміністрації – керівник патронатної служби Олександр ЛАРІН і радники голови облдержадміністрації Антон МАРЧУК, Роман БИКОВ, Тетяна МИРОНЕНКО.

«Сумщина має стати одним із центрів розвитку біатлону в Україні і завдяки перемогам наших спортсменів звучати на світових спортивних аренах», – наголосив Роман Грищенко.