ВАСИЛЬ ХОМА: РИНОК СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ МАЄ ВІДПОВІДАТИ СТАНДАРТАМ

Про результати перевірки на Сумщині об’єктів підвищеного ризику доповіли голові облдержадміністрації представники Головного управління Національної поліції в Сумській області та обласного Департаменту соціального захисту населення під час чергового засідання Сумської обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

«Результатом нашої роботи не має стати пошук винуватих у надзвичайних ситуаціях, що можуть виникнути. Будь-яка соціальна послуга має відповідати певним стандартам, – зауважив очільник облдержадміністрації. – Тому в області не має бути установ, до роботи яких є ключові запитання: реєстрація підприємства, законність функціонування установи, офіційне працевлаштування робітників, наявність договорів на надання медичних послуг тощо».

Як повідомив заступник начальника Головного управління Національної поліції в Сумській області Микола ХУДЕНКО, на території області було виявлено 42 об’єкти підвищеного ризику, зокрема будинків-інтернатів, готелів, хоспісів, пансіонатів, приватних будинків для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю. З них у Сумському районі – 22, Шосткинському – 10, Охтирському – 5, Конотопському – 3, Роменському – 2). За формами власності це були 29 комунальних закладів, громадських організацій – 7, благодійних організацій – 3, приватних – 2, релігійних – 1. Деякі із них функціонують з порушенням дозвільних документів. У зазначених закладах перебувають (на постійному чи тимчасовому проживанні) 2115 осіб.

Василь Хома розповів присутнім про засідання урядової комісії, що відбулося на минулому тижні за підсумками розслідування причин трагедії у будинку для літніх людей на Харківщині. Головам облдержадміністрацій було надано доручення, зокрема, проаналізувати ефективність роботи Департаментів соціального захисту населення. 

«Необхідно провести засідання за участю представників управлінь і відділів соціального захисту райдержадміністрацій, міст обласного та районного значення, великих територіальних громад із залученням представників поліції і ДСНС, щоб напрацювати дорожню карту реалізації заходів, які дозволять зробити перебування людей в соціальних закладах безпечним», – зауважив голова облдержадміністрації.

За результатами засідання Василь Хома надав доручення Головному управлінню Національної поліції в Сумській області, обласному Департаменту соціального захисту населення спільно з органами місцевого самоврядування продовжити роботу щодо виявлення та перевірки надавачів соціальних послуг недержавного сектору з тимчасовим або постійним проживанням громадян похилого віку, осіб з інвалідністю, бездомних осіб та осіб, звільнених з місць позбавлення волі, осіб з залежністю від наркотичних засобів чи психотропних речовин.