ВАСИЛЬ ХОМА: АТОВЦІ МАЮТЬ ПРАВО НА ОТРИМАННЯ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ, ПРОТЕ І СПЕКУЛЮВАТИ НА ЦЬОМУ НА ТЕРИТОРІЇ ОБЛАСТІ Я НЕ ДОЗВОЛЮ

Про це наголосив голова облдержадміністрації під час чергової наради з виконуючим обов’язки начальника Головного управління Держгеокадастру в Сумській області Тарасом ГАРАЩЕНКОМ і начальником Сумського відділу Мінветеранів Миколою БОРДЮГОВИМ щодо отримання земельних ділянок учасниками АТО та членами родин загиблих воїнів

«До питання виділення земельних ділянок сільськогосподарського призначення учасникам АТО потрібно підходити об’єктивно. У пріоритеті –  сім’ї загиблих, бійці, які отримали інвалідність чи поранення в зоні проведення бойових дій, потім – учасники АТО, які проживають на території Сумської області або мають безпосереднє відношення до Сумщини, – зазначив Василь Хома. – По випадкам, де виявлено неправомірні схеми виділення землі іншим особам, – групуємо список і передаємо до правоохоронних органів».

Голова облдержадміністрації занепокоєний інформацією, яку отримав від правоохоронних органів, щодо виділення земельних ділянок учасниками АТО, які не проживають на території Сумщини та не мають жодного відношення до області.

За словами тимчасово виконуючого обов’язки начальника Головного управління Держгеокадастру в Сумській області Тараса Гаращенка, із 116 заявників на отримання земельних ділянок 16 осіб – це мешканці Києва та Броварів. Жодної інформації про їх відношення до Сумської області немає. Є також питання і по місту Конотоп, де бажаючі отримати землю мають прописку в Чернігівській  та Київській областях. А деякі із цих заявників вже навіть отримали земельні ділянки в інших областях України.

«Я за виконання закону і його рівність для всіх. І ніхто не має спекулювати на цьому, – наголосив Василь Хома та додав, що пріоритетне завдання – першочергово вирішувати питання отримання землі людьми, які проживають на Сумщині.

За результатами зустрічі голова облдержадміністрації надав доручення керівництву Головного управління Держгеокадастру в Сумській області сформувати списки заявників-учасників АТО, які претендують на отримання землі в нашій області, але мешкають в інших областях, і тих, хто вже скористався своїм правом на землю в інших областях. Такі списки будуть направлені до правоохоронних органів на перевірку відповідності їх чинному законодавству.

Також Василь Хома доручив переглянути всі відмови у наданні земельних ділянок сім’ям загиблих бійців, звернути увагу на обґрунтування цих відмов та, у разі необхідності, знову надати належний супровід заявникам в оформленні документації з землеустрою.