НА ДВОХ ПІДПРИЄМСТВАХ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ ПОВНІСТЮ ПОГАШЕНІ БОРГИ ІЗ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ

Повністю погашено борги перед працівниками «Сумське машинобудівне науково-виробниче об'єднання-Інжиніринг» (1,8 млн гривень) та Товариства з обмеженою відповідальністю «Торгтоп» м.Суми (135,0 тис. гривень)

Про це заступнику голови облдержадміністрації Віталію МАКСИМЕНКУ доповів директор обласного Департаменту соціального захисту населення Михайло ДУБРОВСЬКИЙ під час засідання робочої групи обласної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.

«Ми маємо зробити все можливе, аби уникнути негативних наслідків, що може спричинити заборгованість з оплати праці. Загроза  не тільки у вигляді зниження платоспроможності населення, а й втрати висококваліфікованих спеціалістів, зменшення надходжень до державного та місцевих бюджетів і соціальних фондів», – зауважив Віталій Максименко.

Також було зменшено заборгованість із заробітної плати перед працівниками АТ «Сумське НВО» (на 1,5 млн гривень), ТОВ «СМНВО» (на 184,6 тис гривень) та ДП «Наумівський спиртовий завод» (на 167,4 тис. гривень), ВАТ «SELMI» (на 2,2 млн гривень).

У ході роботи комісії окремо розглянуто питання про стан виплати заробітної плати в бюджетних установах. Заступник голови облдержадміністрації наголосив, що заборгованість з виплати заробітної плати працівникам зазначеної категорії необхідно погасити до кінця цього року.

Наразі майже 75% від загальної суми боргу діючих підприємств області обліковується на АТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання», а саме 233,5 млн гривень. А по групі підприємств, що пов’язані з цим акціонерним підприємством, – це 81,5%, або 251,9 млн гривень. Проблемою є існування фактів несвоєчасної виплати заробітної плати на державних підприємствах оборонної галузі – це майже 46,7 млн гривень. Це «Казенне підприємство Шосткинський казенний завод «Зірка» (36,9 млн гривень) та Державний науково-дослідний інститут хімічних продуктів (10,5 млн гривень), де спостерігається щомісячна тенденція до збільшення боргу. Тому керівники цих підприємств потрапили до поля зору влади».

За підсумками засідання робочої групи обласної тимчасової комісії Віталій Максименко надав конкретні доручення представникам підприємств-боржників щодо ліквідації заборгованості перед працівниками, а також було встановлено контроль за їх виконанням.