СОЦІАЛЬНО НЕЗАХИЩЕНА ДИТИНА, ЯКА ОТРИМАЛА КОМПЕНСАЦІЮ ДЛЯ ПРИДБАННЯ ЖИТЛА, МОЖЕ КУПУВАТИ ЙОГО В БУДЬ-ЯКІЙ АДМІНІСТРАТИВНО-ТЕРИТОРІАЛЬНІЙ ОДИНИЦІ УКРАЇНИ

Про це повідомили під час селекторної наради в Міністерстві соціальної політики. Участь он-лайн у нараді взяла заступник голови Сумської облдержадміністрації Тетяна МИРОНЕНКО

Відбулося обговорення питання реалізації субвенції на придбання житла для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа. Кошти на цю субвенцію передбачені в розмірі 795 млн 384 тис. грн.

Зокрема, було надано детальні  роз’яснення відносно змін до порядку та умов надання субвенції у 2020 році, внесених постановою Кабінету Міністрів України від 1 червня 2020 року № 515.

Так, згідно з постановою, право на отримання житла за рахунок субвенції або грошової компенсації за власним вибором мають діти віком від 16 до 23 років у порядку черговості взяття на квартирний облік, у тому числі діти, які досягли 23-річного віку протягом поточного бюджетного року не залежно від дати досягнення віку протягом року.

Обов’язковою умовою надання компенсації дитині для придбання житла цього року є забезпечення центром соціальних служб соціального супроводу дітей, яким призначено грошову компенсацію на придбання житла, зокрема надання допомоги у відкритті спеціального рахунка, надання соціальної послуги консультування щодо вибору житла та оформлення права власності на нього.

Постановою також визначено, що дитина може купувати  житло в будь-якій адміністративно-територіальній одиниці України. 

Крім того, розширюються повноваження регіональної комісії, а саме: формування регіонального загального списку дітей відповідно до дати взяття на квартирний облік місцевими органами виконавчої влади. Тобто місцеві комісії мають подати регіональній комісії списки дітей, які перебувають на квартирному обліку, віком до 23 років включно. А регіональна комісія має лише на підставі поданих списків скласти загальнообласний список, що зробить процедуру формування списків прозорою і дозволить запобігти порушенню прав дітей на отримання житла.

Детальніше за посиланням: https://www.msp.gov.ua/news/18852.html