ЗАХИСТ ПРАВ ДІТЕЙ – ОДНЕ З ГОЛОВНИХ ЗАВДАНЬ ГРОМАД У ПРОЦЕСІ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ

Сумська облдержадміністрація  розробила методичні рекомендації щодо дотримання прав дитини територіальними громадами. Про це під час брифінгу повідомив начальник обласної Служби у справах дітей Юрій КАЛІНОВСЬКИЙ

За словами Юрія Каліновського, посібник «Методичні рекомендації щодо дотримання прав дитини територіальними громадами» стане в нагоді працівникам служб у справах дітей, які працюватимуть в ОТГ області.

«У посібнику є аналіз стану і кількості дітей по 18 районах області, що на сьогодні ще існують. Є розділ, присвячений нормативній базі – низка законів та постанов, в рамках яких мають працювати служби. Окреслили порядок дій працівників служби в конкретних ситуаціях, що стосуються захисту прав та інтересів дітей. Надали також порядок усиновлення дітей з переліком необхідних документів тощо», – зазначив Юрій Каліновський.

Посадовець впевнений, що завдяки цьому посібнику відпаде потреба в сотнях телефонних дзвінків, консультацій та пояснень, адже працівники обласної Служби намагалися зробити посібник максимально змістовним та корисним для кожної ОТГ.

«Протягом тижня керівники ОТГ отримають ці методичні рекомендації. Сподіваюся, що посібник допоможе створити на Сумщині уніфіковану Службу у справах дітей, яка ефективно захищатиме права кожної дитини», – підкреслив Юрій Каліновський.

Відео за посиланням: https://fb.watch/2qYZ3mQc_x/