Автоматичний перерахунок пенсій

З 1 квітня поточного року змінено порядок перерахунку пенсій пенсіонерам, які працюють. Згідно з ч. 4 ст. 42 закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" його здійснюватимуть щорічно з цього дня автоматично.

Тобто, якщо раніше для перерахунку пенсії треба було звернутися до територіальних управлінь Пенсійного фонду з відповідною заявою, тепер у цьому немає потреби.

Перерахунок пенсій здійснено тим громадянам, які на 1 березня року, в якому проводиться перерахунок, отримали на нього право.

Відповідно до закону таке право мали ті, хто отримували пенсію два роки і більше і при цьому продовжують працювати офіційно, тобто зі сплатою внесків до Пенсійного фонду, навіть якщо людина працювала не постійно, а з перервами.

Ті, хто отримують пенсію менше двох років і продовжують працювати, також мають право на перерахунок, проте в такому разі він буде здійснюватися автоматично не раніше ніж через 2 роки з дня виходу на пенсію.

При цьому обчислення страхового стажу, який дає право на перерахунок пенсії, здійснюється не раніше дня, що йде після дня її призначення чи попереднього перерахунку. Так, по Тростянецькому району мали право на перерахунок пенсії 2081 особа, з яких 1571 особі збільшено розмір пенсії. Середній розмір підвищення становить 22 грн.

 

Начальник управління ПФУ в

Тростянецькому районі  Світлана Григорєва