І знову про легалізацію зайнятості населення

Легалізація зайнятості населення та заробітної плати – продовжує залишатися головним питанням сьогодення.

Погодьтеся, адже тільки офіційно оформлений найманий працівник може відчувати себе соціально захищеним та розраховувати на соціальні гарантії такі, як: оплата лікарняних, допомога по вагітності та пологах, страхові виплати внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та врешті решт - пенсію.

Але сьогодні, на жаль, відносини між роботодавцями та найманими працівниками не завжди відповідають нормам чинного законодавства. Виплата заробітної плати «в конверті» та нелегальна робота давно стали нормою життя. Отримання заробітної плати в “конверті” – це, перш за все, удар по пенсійним накопиченням громадян, а відсутність запису в трудовій книжці  зовсім позбавляє працівників страхового стажу. Якщо людина працює в “тіні”, то від своєї необізнаності, байдужості і мовчазної згоди втрачає:

- при досягненні пенсійного віку трудову пенсію, а при роботі без належного оформлення - весь трудовий стаж. Отже, “тіньова” зайнятість по суті спрямована проти людини і проти держави.

 Стаття 43 Конституції України гарантує кожному громадянину право заробляти собі на життя працею та отримувати за це винагороду у вигляді заробітної плати, не нижче від визначеної законом. Мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов’язковою на всій території України для підприємств усіх форм власності і господарювання.

Кожному громадянину необхідно зрозуміти, що захистити себе вони зможуть тільки законним шляхом,а це можливо тільки за умови офіційного працевлаштування.При цьому кожний працівник повинен знати, що відповідно до Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" з 01.01.2004 року страховий стаж роботи зараховується, як повний місяць при умові нарахування заробітної плати не менше мінімального розміру та повної сплати страхових та єдиного внесків. Пенсійний фонд України в Тростянецькому  районі в черговий раз звертається до громадян — вимагайте від своїх роботодавців офіційного оформлення на повний робочий день та виплату заробітної плати відповідно до законодавства — прозоро і чесно, не погоджуйтесь на неповну зайнятість та виплати у "конвертах".

Шановні громадяни! Не позбавляйте себе соціальних благ, забезпечте собі старість, не сприяйте порушенням трудового законодавства

 Головний спеціаліст управління   ПФУ Наталія Гусакова