Про стан дотримання антикорупційного законодавства в управлінні Пенсійного фонду України в Тростянецькому районі

Пріоритетними напрямками діяльності управління є недопущення виникнення причин та умов, що сприяють проявам корупції. Основними заходами протидії корупції в управлінні є спостереження за поведінкою державного службовця в процесі виконання службових завдань та планових перевірок діяльності працівника. Аналізуючи роботу державного службовця насамперед звертається увага на те, чи дотримується державний службовець законодавства, чи використовує в своїй роботі посадове становище, чи займається підприємницькою діяльністю, чи не відмовляє фізичній та юридичній особі в наданні інформації передбаченої чинним законодавством. Адже держаний службовець при виконанні функцій держави повинен чітко дотримуватись обмежень та заборон, передбачених антикорупційним законодавством, розмежувати власне та службове життя, своєю поведінкою чітко демонструвати небажання брати участь в корумпованих діяннях.

З метою уникнення конфлікту інтересів, в управління запроваджено прийом громадян за принципом «єдиного вікна», спеціалістам відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій забороняється призначати пенсії близьким особам та відсутнє пряме підпорядкування ім.

Законом України “Про запобігання корупції” передбачено участь громадськості в заходах щодо запобігання корупції, що дає право громадянам повідомляти про виявлені факти вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень державними службовцями в органи прокуратури, органи внутрішніх справ України, Національне агентство з питань запобігання корупції, головного спеціаліста з питань запобігання та протидії корупції головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області, контактний телефон: (0542) 67-93-99.

У поточному році звернень щодо можливих проявів корупції з боку працівників Фонду не надходило, випадків притягнення до відповідальності та звільнення з державної служби за корупційні правопорушення не було.

 

Головний спеціаліст відділу персоналу

та організаційно-інформаційної роботи                                                                Любов Пужаєнко