“Е-ПЕНСІЯ” - ПРИЗНАЧЕННЯ ПЕНСІЇ В “ОДИН ДОТИК”

Наші громадяни - сучасні, обізнані в новітніх технологіях люди, отримали можливість використовувати знання на свою користь, а саме  новий електронний сервіс Пенсійного фонду України — призначення пенсії за принципом в “один дотик”, який дозволяє у зручний спосіб, максимально короткі терміни, дистанційно подати необхідні документи та заяву на призначення пенсії. 

 

З метою максимального наближення послуг Пенсійного фонду до громадян, а саме дистанційного обслуговування, коли особа знаходиться вдома і не чекає на прийом спеціаліста в черзі, на витрачає свій час і кошти на проїзд, Пенсійним фондом України запроваджено новий сервіс на веб — порталі, для використання якого необхідно мати електронно - цифровий підпис та комп’ютер з підключенням до мережі Інтернет.

Якщо особа досягла пенсійного віку, має електронно - цифровий підпис та комп’ютер з підключенням до мережі Інтернет, має бажання власноруч  оформити документи для призначення пенсії, то їй потрібно   авторизуватись в особистому кабінеті на вебпорталі //portal.pfu.gov.ua/ за допомогою електронно — цифрового підпису;

1)       у розділі особистого кабінету “Заява на призначення пенсії” завантажити весь пакет необхідних для призначення пенсії документів у сканованому вигляді. В заяві треба обрати відділення Пенсійного фонду, до якого людині зручно звернутись, обрати вид пенсії, вказати адресу місця проживання, інформацію про паспорт. Також можна вказати електронну пошту та номер телефону, щоб відстежувати хід виконання поданої заявки;

2)       прикріпити підготовлені сканкопії документів і вказати банківський рахунок для отримання пенсії та реквізити банку;

3)       підписати звернення ЕЦП та надіслати його до підсистеми “Звернення”;

4)       протягом 3-х місяців з дня зверненення можна додавати документи.

 

Користувачі веб-порталу будуть отримувати повідомлення про прийняття документів, хід їх опрацювання та призначену пенсію через свій особистий кабінет.

Заява про призначення пенсії обробляється не більше 10 днів.

 Після прийняття рішення органом Пенсійного фонду, який призначає пенсію, пенсіонеру достатньо лише прийти один раю ю з з оригіналами документів для ідентифікації  та отримання пенсійного посвідчення.

Заява може бути подана не раніше, ніж за місяць до досягнення пенсійного віку. Днем звернення є день реєстрації заяви. При цьому, пенсія за віком призначається з дня, наступного за днем досягнення пенсійного віку, якщо заява подана не пізніше ніж через три місяці з цієї дати; по інвалідності — з дня встановлення інвалідності; у зв’язку з втратою годувальника — з дня, що настає за днем смерті годувальника. 

           Електронно-цифровий підпис видають акредитовані центри сертифікації ключів, державна фіскальна служба, управління юстиції, а клієнти Приватбанку можуть отримати ключ, витративши на це кілька хвилин.

Перелік документів для призначення чи перерахунку викладено на веб — порталі ПФУ.