ПОКРОВА НА ХОРТИЦІ

14 жовтня вся Україна відзначала Свято Покрови Пресвятої Богородиці,  День Захисника України і День Українського козацтва

А центром святкування цих свят став національний заповідник «Хортиця» на Запоріжжі. Для участі у VIII- му Всукраїнському козацькому  фестивалі «Покрова на Хортиці» була запрошена творча делегація від Тростянецького району на чолі з начальником відділу культури Оленою Юріївною Мусієнко.

 Святкування  розпочалося в історико – культурному комплексі «Запорізька січ» з Літургії у церкві Покрови Пресвятої Богородиці і тривало протягом дня. Чисельні відвідувачі, які приїхали на острів  з Запорізької області  і з сусідніх областей  мали змогу побачити виставу колективу реконструкторів козацького військового мистецтва «Січові козаки» та  козацької школи бойового мистецтва «Спас», взяти участь у інтерактивні «Козацький писар», передягтися в одяг козацької доби,відвідати музей козацької слави,  містечко майстрів,виставку «Гостинне Запоріжжя», майстер – класи різного напрямку.

    Центром святкування став концерт  VIII - го Всеукраїнського козацького фестивалю «Покрова на Хортиці»  в якій взяли участь колективи Запорізької, Херсонської, Дніпропетровської, Харківської, Київської областей.

Сумську область представив народний аматорський ансамбль «Українська пісня» Тростянецького районного будинку культури під керівництвом Євгена Катриченка. Гучними оплесками і вигуками «Браво», глядачі вітали наших виконавців.

Колектив отримав оригінально оформлений диплом, сувенір ручної роботи, а ще безліч емоцій і позитивних вражень від фестивалю,  краси Хортиці і Дніпра , гостинних і привітних людей.

 

Матеріали надано

Тростянецьким районним будинком культури