Немає нічого прекраснішого, ніж приносити людям щастя і радість

07 грудня 2015 року у комунальному закладі Тростянецької районної ради «Тростянецька районна дитяча музична школа» відбувся концерт-лекція                    «Двобій з долею»  присвячений 245-річчю з Дня народження відомого німецького композитора Людвига ван Бетховена.

«Немає нічого прекраснішого, ніж приносити людям щастя і радість», ці слова, вимовлені колись Л.Бетховеном, могли б з повним правом вважатися девізом його життя і творчості. Ось уже протягом кількох століть його музика не тільки дарує людству щастя і радість, але вчить і завойовувати їх. Вона оспівує радість перемоги, дає силу і енергію слабким, мужність і стійкість тим хто втратили віру, закликає до боротьби зі злом, до згуртування і співдружності всіх людей земної кулі.

Л.Бетховен ясно усвідомлював не тільки велику виховну роль, але і етичну силу справжнього мистецтва. В його листах ми неодноразово просліджуємо думки про те, що «створення справжнього мистецтва веде до морального прогресу», і що «кращими зв'язками між найвіддаленішими один від одного народами завжди було і буде розвиток мистецтва».

У програмі концерту звучали найвідоміші твори композитора  різних жанрів. Це і «Послання до Елізи», «Місячна соната», п`єси «Бабак» та Екосез, «Патетична соната», обробка венеціанської народної пісні «Гондолетта».

Бетховен – одне з найвидатніших явищ світової культури. Його творчість займає місце в одному ряді з мистецтвом таких титанів художньої думки, як Толстой, Шекспір.