У СУМСЬКІЙ ОБЛАСТІ ВІДКРИЛАСЬ ВИСТАВКА ПРО ПОДІЇ УКРАЇНСЬКОЇ РЕВОЛЮЦІЇ 1917-1921 РОКІВ

У приміщенні Сумської обласної універсальної наукової бібліотеки відкрилась виставка «Українська революція 1917-1921 років: регіональний вимір». Матеріали виставки демонструють, як боротьба за незалежну Україну об’єднала на початку ХХ ст. усі українські землі. Участь у відкритті виставки взяв заступник голови облдержадміністрації Вячеслав ПЕЧЕНЕНКО

«Від імені голови облдержадміністрації Василя ХОМИ дякую Українському інституту національної пам’яті за підготовку цієї виставки та надану можливість жителям та гостям Сумщини побачити її, – говорив заступник голови облдержадміністрації. – Такі виставки дуже важливі і дуже потрібні, адже пам’ять про Українську революцію 1917–1921 сьогодні має стати одним із чинників консолідації українського суспільства».

Основним лейтмотивом інформаційного матеріалу є процес державотворення на українських землях 100 років тому. На 14 банерах описуються усі перипетії революції, зображені представники української влади на місцях, тодішні активні громадські діячі, часова лінія подій на Київщини, Волині, Січеславщини, Поділлі, Полтавщині, Слобожанщині, Херсонщині, Чернігівщині, Галичині, Буковині, в Закарпатті, Криму та інших землях.

Факти свідчать про те, що революція була явищем загальноукраїнським. У всіх регіонах розвивався національний рух, створювалися та діяли українські органи влади, політичні партії та громадські інституції, відроджувалася українська культура. Саме тоді вперше в новітній історії український народ утвердив себе як політичну націю і створив незалежну українську державу.

Ознайомитися із виставкою гості та жителі Сумщини матимуть змогу протягом лютого.

Електронний варіант виставки доступний за посиланням.