НА СУМЩИНІ ВИБОРИ МАЮТЬ ПРОЙТИ СПОКІЙНО, ПРОЗОРО ТА БЕЗ ПОРУШЕНЬ ЧИННОГО ЗАКОНОДАВСТВА

На цьому під час відеоселекторної наради з керівництвом районів, міст та ОТГ з питань організації роботи у переддень та день проведення позачергових виборів депутатів до Верховної Ради України наголосив керівник апарату облдержадміністрації Дмитро ЖИВИЦЬКИЙ

«Ми вже з вами вийшли на фінішну пряму щодо підготовки та проведення виборів, – зазначив Дмитро Живицький. – Але я востаннє звертаю увагу на необхідність повної готовності усіх виборчих дільниць до виборів. Зокрема, сьогодні ще виникають питання щодо підвозу людей похилого віку до виборчих дільниць. Пам’ятайте, ця функція належить до повноважень органів місцевого самоврядування. Підвіз людей до дільниць кандидатами в депутати заборонений законодавством. Це є підкупом виборців. Тому я прошу голів міст, сіл, селищ та ОТГ попрацювати над цим питанням».

Як повідомив начальник відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату облдержадміністрації Юрій ВАСИЛЬЧЕНКО, в області для проведення позачергових виборів народних депутатів України сформовано 1000 виборчих дільниць, з них 959 – звичайні, 4 спеціальні в установах виконання покарань та СІЗО і 37 – спеціальні дільниці в лікувальних закладах. До уточнених списків включено 859 тисяч 962 виборці.

Керівники окружних виборчих комісій в режимі відеоселектору прозвітували Дмитру Живицькому, що робота йде згідно з планом. Наразі проблем немає.

За словами заступника начальника обласного управління взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи Михайла КРИВОРОТЕНКА, усі правоохоронні органи переведені на посилений режим.

«Завтра день тиші, тому прохання до влади на місцях та комунальних служб зробити все можливе, щоб агітаційних матеріалів у цей день вже не було, – зазначив він. – Я звертаюся до поліції щодо необхідності фіксації таких фактів порушення чинного законодавства та їх розслідування».